







【SGL01-TM】ZigBee 3.0 Wired Gateway work with Tuya/SmartLife
it is a mini Smart Gateway . It consists of a highly integrated Wi-Fi module, low power-consuming ZigBee/Bluetooth module, and PCBA. It can be connected to the Smart Life app for device adding, reset, third-party control, and ZigBee/Bluetooth group control, meeting smart home requirements
- Product name: Wired Smart Gateway
- Adapter output: 5V–1A
- Working temperature: -10°C~55°C
- Wireless technology: 2.4G Wi-Fi ZigBee 3.0 / BLE / SigMesh
Categories Smart Gateway, Best Sellers
Tags Bluetooth, Tuya, Zigbee
Share:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Table of Contents
DESCRIPTION
Product Specifications
| Product name: | Wireless Smart Gateway |
| Adapter output: | 5V 1A |
| Working temperature: | -10°C~55°C |
| Working humidity: | 10%~90% RH (no condensation) |
| powered by: | MicroUSB DC5V |
| Wireless technology: | 2.4G Wi-Fi |
| ZigBee 3.0 / BLE / SigMesh |
Trading Information
| Minimum Order Quantity: | 2PCS |
| Packaging Details: | The inner packaging is packaged with a packaging box containing an inner support structure, which can effectively prevent the product from being damaged during transportation. The outer packaging adopts a compression-resistant structure, which can effectiv |
| Delivery Time: | 5-8 work days |
Product Description
FAQ
Q1: Where is the product manufactured?
A1: The product is manufactured in Shenzhen, China.
Q2: certifications does this product have?
A2: The product has CE/FCC/ROHS certifications.
Q3: What is the minimum order quantity?
A3: The minimum order quantity is 2 pcs.
Q4: What is the brand name of this product?
A4: The brand name of this product is TideLink.






